2023. júl. 1.

Igazgató

ESTI Érettségi

2023/2024-as tanévre meghirdetjük a szakmai bizonyítvánnyal rendelkezők érettségire felkészítő két (azaz 2) éves iskolai oktatását esti munkarend szerint felnőttképzési jogviszonyban azok számára, akik rendelkeznek iskolai rendszerű képzésben szerzett, államilag elismert szakképesítéssel.

ESTI Érettségi

Szakma utáni érettségire felkészítő képzés felnőttek számára

Az Érdi Szakképzési Centrum megjelölt tagintézményei a 2023/2024-as tanévre meghirdetik a szakmai bizonyítvánnyal rendelkezők érettségire felkészítő két (azaz 2) éves iskolai oktatását esti munkarend szerint felnőttképzési jogviszonyban azok számára, akik rendelkeznek iskolai rendszerű képzésben szerzett, államilag elismert szakképesítéssel.

Az oktatás megkezdésének feltételei:

Az iskolai rendszerű képzésben államilag elismert szakképesítést igazoló szakmai/szakmunkás bizonyítvány.

Korhatár: Az esti tagozaton a jelentkező attól a tanévtől kezdve folytathat tanulmányokat a felnőttoktatás keretében, amelyben a tizenhatodik életévét betölti. Felső korhatár nincs.

Munkarend: esti munkarend szerint (előreláthatólag heti 3 nap 16:00-21:00)

A képzés időtartama: 2 tanév

A képzés költségei: az oktatás ingyenes, a tanulóval felnőttképzési szerződést kötünk.

Az érettségi vizsga tantárgyai:

• Magyar nyelv és irodalom,
    • Történelem,
    • Idegen nyelv,
    • Matematika,
    • kötelezően választott tantárgy: amennyiben a tanuló a négy kötelező közismereti érettségi vizsgatárgyból érettségi vizsgát tesz, az iskolarendszerű képzésben szerzett, államilag elismert szakképesítést a tanuló kérésére középszintű szakmai érettségi vizsgának kell elismerni. Ez azt jelenti, hogy az érintett tanulók a négy kötelező vizsgatárgy sikeres érettségi vizsgája után megkapják az érettségi bizonyítványukat.

Jelentkezés: jelentkezni kizárólag az Érdi Szakképzési Centrum honlapján, illetve a megjelölt tagintézmények honlapján elérhető online jelentkezési lap kitöltésével és megküldésével lehet.

Online jelentkezési lap szakma utáni érettségire felkészítő képzésre

Jelentkezési határidő: 2023. augusztus 31.